0

CO2 Lazerio vėsinimas

Paparastai CO2 lazeriai aušinami vandeniu naudojant aktyvinius aušintuvus (chillers). Egzistuoja dvi pagrindinės aušintuvų kategorijos, aušintuvai vėsinantys iki aplinkos temperatūros ir aušintuvai galinys atvėsinti žemiau aplinkos temperatūros.

.
- Ekonominė kategorija kur vandens siurblys varinėja vandenį per radiatorių o ventiliatorius aušina radiatorių neudodamas orą paimtą  iš aplinkos, tokiu būdu lazerio lempa negali būti atšaldyta žemiau aplinkos temperatūros, o kadangi lemps darbas aukštenėje nei 20 laipsnių temperatūroje nerekomenduojamas, šių aušintuvų .panaudojimas yra labai ribotas.
- Pramoninė kategorija kada aušintuve veikia freoninis komresorius, ir CO2 lazerio lempa atšaltoma iki optimalios temperatūros kuri paprastai yra 6-8 laipsniai.

CO2 lazerio lempos naudojimas žemesnėje temperatūroje

Priklausomai nuo aušintuvo (chiller) pajėgumo bei nustatytos temperatūros tiesiogiai priklauso tiek darbo greitis tiek ir atlikimo kokybė. Mažos galios aušintuvas nustatytas žemai temperatūrai dažniausia neleidžia pasiekti reikiamo rezultato. Apžvelkime CO2 lazerio lempos eksploatavimo žemoje temperatūroje privalumus ir trūkumus.

Privalumai

  • Ilgėja lazerio lempos tarnavimo laikas
  • Didesnė naudinga spindulio galia, didesnis pjovimo greitis
  • Trumpesnis lazerio išsijungimo laikas, mažėja graviravimo paklaida

Trūkumia

  • Reikalingas galingesnis aušintuvas (chiller), .
  • Didesnės energios sąnaudos

Visumoje galima konstatuoti jog sudėjus privalumus ir trūkumus lazerio eksploatavimo kaštai laike yra maždaug panašūs, kadangi energijos vartojama daugiau, ber darbas vyksta sparčiau ir padarom mažiau klaidų susjusių su spindulio pajėgumu prapjauti apdirbamą medžiagą.

Galimos problemos ir jų sprendimo būdai

Lazeris pradeda pjauti bet po kurio laiko nebeprapjauna medžiagos kiaurai

1. Nepakanka aušintuvo galios. Nuolat dirbant lazerio lempa generuoja per daug žilumos ir aušintuvas nespėja atšaldyti vandens. Po ilgesnės pertraukos kai aušintuvas sukaupia šalto vandens atsargas lazeris vėl pradeda  pjauti geriau. Suprasti jog taip yra padeda tas faktas kad paleius lazerį veikti, aušintuvo kompresorius ir ventiliatoriai pasileidžia tuojau pat nuo lazerio darbo pradžios ir nebesustoja tol kol dirba lazeris. Galimi sprendimo būdaii:
A. Reikalingas galingesnis aušintuvas (chiller)
B. Paleiskite lazerį mažesne galia, pvz. 40% ir mažesniu darbiniu greičiu, darbas truks ilgiau, tačiau dėl mažesnės vartojamos galios aušintuvas sugebės palaikyti pastoviiai žemą CO2 lazerio lempos temperatūrą.
C. Dirbkite trumpomis atkarpomis. Duokite aušintuvui laiko sukaupti šalto vandens atsargas, tada galite paleisti lazerį maksimalia galia trumpam laikui.

Po ilgesnio laiko paleidus lazerį dirbti, pirmas keleta sekundžių nėra galios

Tai pavojinga problema kuri gali būti susjusi su per žema aušinimo temperatūra kada lazerio veidrodis pradeda rasoti. Po kelių dešimčių tokkių ciklų lazerio lempą galima sugadinti galutinia nes suskaupusi dręgmė kartu su dulkėmis išgarudama prilimpa prie veidrodžio. Tai priklauso nuo aplinkos temperatūros ir drėgmes, bei nustatytos per žemos aušintuvo temperatūros. Dažniausia tai gali nutikti vasarą, esant aukštai lauko temperatūrai.
Rekomenduojame nustatyti aušintuvo temperatūrą  ne žemiau +6...8 laipsnių.

Pakeičiau lempą nauja, lazeris pjauna dar blogiau

Nors ši problema gali būti nesusijusi su aušinimo problemomis, klientai dažnai ieško problemos būtent čia.
Po lempos keitimo yra privalomas lazerio gometrijos perkalibravimas ir labai rekomendtina pilna optikos profilaktika.
Dar vienas aktualus klausimas - ar tikrai senoli lempa yra bloga? Galbūt kaltas maitinimo šaltinis arba optikos elementas?

 

CO2 experts: Straipsnis (c) Danrida UAB 2019-2022

Kontaktai

  • download 2 Draugystės g. 15b.
  •         LT-51228 Kaunas
  •         Lietuva
  • download +370 686 30000
  • download 1  info (at) danrida.lt
  • Parašykite mums

Sign up for newsletter

Subscribe to our newsletter to get product updates and offers.