Padėties arba apsisukimo kampo davikliai - enkoderiai
Padėties davikliai yra sukamieji kodavimo įrenginiai, naudojantys jutiklius, kad nustatytų besisukančio įmagnetinto rato magnetinio lauko pokyčius arba perforuoto disko optinius impulsus.
Padėties daviklis yra naudojmaas variklio padėties ir greičio informacijai gauti. Informacija nuskaitoma dviejų A ir B kanalų pagalba. Enkoderis formuoja dviejų fazių kvadratinį signalą ( quadrature encoder signal ). Kvadratinio signalo fazės postūmio kampas AB kanaluose yra maždaug 90 laipsnių.
Ką reikia žinoti keičiant arba renkantis naują CNC frezavimo variklį
Klausimai - Atsakymai
K. Keičiu sugedusi špindelį į galingesnį, ar reikia keisti ir dažnio keitiklį?
A. Dažniausia nereikia. Jei iki šiol naudojote 2.2 kw špindelį bet dabar randate nusipirkti tik .3.5 kw, galima keisti ir nudoti iškarto ,nekeičiant dažnio keitiklio nustatymų. To priežastys yra:
- Tikėtina jog staklių kostrukcija buvo apskaičiuota būtent 2.2kw frezavimo varikliui tad naujasis 3.5kw špindelis dirbdamas pilna galia gali neigiamai įtakoti CNC darbą.
- Jėgos padidėjimas vis vien bus juntamas, dėl didesnio sukimo momento, nes galingesnis špindelis turi sunkesnį, didesnio diametro rotorių kuris suteikia stabilumo, įpatingai dirbant miažomis apsukomis.
- Didesnės galios špindelis yra masyvesnis, todėl mažėja mechaninė vibracija.
Jei reikalinga pilna naujojo špindelio galia, tuomet dažnio keitiklį reikės pakeisti į atitinkamą.
Labiau paplitę CO2 lazerių problemos
Yre kelios labiau palitusios lazerių problemos. Galios praradimas dėl nepakankamo lempos vėsinimo, lempos resurso pabaiga dėl intensyvios eksploatacijos arba eksploatuojant sąlygomis kai leisti parametrai yra viršijami, pvz. aukšta temperatūra, didelė darbinė galia kai nepaliekamas rezervas,
Ar didesnė lazerio galia visada yra privalumas?
Tai priklauso nuo to kokia užduotis bus atliekama CO2 lazerio pagalba. Paradoksalu bet jei lazeris daug graviruoja, geriau dirba mažos galios įrengimai nes kuo mažesnė yra lazerio lempos galia, tuo greičiau ir tiksliau ji galii įsijungit ir išsijungti.
Skaityti daugiau: CO2 Lazerio galiios pasirinkimas, privalumai ir trūkumai
CO2 Lazerio vėsinimas
Paparastai CO2 lazeriai aušinami vandeniu naudojant aktyvinius aušintuvus (chillers). Egzistuoja dvi pagrindinės aušintuvų kategorijos, aušintuvai vėsinantys iki aplinkos temperatūros ir aušintuvai galinys atvėsinti žemiau aplinkos temperatūros.