Labiau paplitę CO2 lazerių problemos
Yre kelios labiau palitusios lazerių problemos. Galios praradimas dėl nepakankamo lempos vėsinimo, lempos resurso pabaiga dėl intensyvios eksploatacijos arba eksploatuojant sąlygomis kai leisti parametrai yra viršijami, pvz. aukšta temperatūra, didelė darbinė galia kai nepaliekamas rezervas,
mechaniniai gedimai kai padidėja meschaninė trintis, elektroninės dalies gerimai, optikos gedimai dėl optinių elementų skaidrumo praradimo arba geometrtrijos išsiderinimas.
Geometrijos darbo metu praradimas
Kaip taisyklė ilgesnio darbo ciklo metu atsiranda paklaida vienoje ar keliose koordinačių sistemose.
Taip gali atsitikti dėl labai įvairių priežasčių.
Mechaninės judėjimo problemos, kada judančios dalys kažkur stringa, dažnai padeda paprstas tepalas,
Per didelis darbo greitis, Suvažinkite greitį.
Elektroninės dalies arba pagrindinio maitinimo žaltinio gedimas. Reikalinga detali diagnostika kad identifikuoti ir pašalinti problemą.
Po įjungimo lazeris skleidžia labai didelio garso vibracijas
Gana paplitusi problema kada po įjungimo staklės bando susrasti namus "homing position" bet nenuspaudžiamas "namų" jungiklis (homing switch), tada kažkurios koordinatės variklis pasiekia judėjimo ribą ir pradeda "prašokti". Garsas dažnai būna baisus, tačiau jei tai netrunka ilgai,tikėtina staklėms tai nepakenkė, tačiau gedimui pašalinti reikalinga detali diegnostika ir tikėtina keletą valandų užtruksiantis remontas.
Kita pasitaikanti problema -, kažkuris iš lazerio mechaninių komponentų užstrigo ir negali judėti, tai pasitaiko lazeriuose kurie pjausto daug medienos gaminių, iš medienos dažnai išsiskiria drėgmė ir dulkės dar su laiku guliai pradeda sunkaiu judėti. Tokiu atveju padeda paprasta mašininė alyva kuri turi būti periodiškai kartojama. Tam kad sutepti kokybiškai rieklaingas tirštas speciajus tepalas ir duagiau laiko tam kad sutepti guolius iš vidaus.
Trečia galima problema - žingsninio variklio pavaros gedimas. Šiuo atveju reikalinga detali diagnostika ir sudėtingesnis remontas.
CO2 experts: Straipsnis (c) Danrida UAB